Plas gallata në Britani, masa e fundit anti-covid: Ndalohet s.eksi për partnerët që nuk jetojnë bashkë

Plas gallata në Britani, masa e fundit anti-covid: Ndalohet s.eksi për partnerët që nuk jetojnë bashkë

Mediat britanike njoftonin sot me humor masën e fundit anti-Covid të kryeminsitrit Boris Johnson, për ndalimin e s.eksit mes njerëzve që nuk banojnë në një shtëpi, në zonat me izolim të kategorisë së dytë dhe të tretë.

Sipas autoriteteve, çiftet që nuk jetojnë bashkë në zona që prej jugut të Londrës deri në veri të Anglisë në Northumberland, nuk mund të takohen për të bërë s.eks në shtëpitë e tyre.

Vendimi aplikohet për zonat e njohura si në “kategori dy dhe tre të izolimit” të koronavirusit.

Ata që jetojnë me partnerët e tyre nuk preken nga masa por kushdo që merr në shtëpi të dashurën apo të dashurin e ri, do të penalizohet. I njëjti ligj ishte vendosur edhe në verë në Britani, për të gjithë vendin.

Gjithsesi policia tha se nuk do të hyjë me forcë në shtëpia për të zbatuar masën. Masa nuk është preferuar aspak nga popullata ‘single’ dhe ata që për momentin nuk jetojnë bashkë.

Rregullat e reja në Britani parashikojnë që në zonat e përcaktuara me rrezikshmëri infeksioni, njerëz të shtëpive të ndryshme nuk mund të përzihen me njëri-tjetrin, si në publik apo në shtëpitë private.

Mes përjashtimeve përfshihen njerëz kanë nevojë për kujdesje apo kujdestarët e fëmijëve.

Në lidhje me kontaktet mes çifteve, legjislacioni kishte një “përjashtim” ku thuhej se lejoheshin kontaktet mes dy partnerëve nëse ata kishin “një marrdhënie të qëndrueshme”.

Por nuk kishte shumë udhëzime mbi atë që mund të quhet e tillë nga departamenti i shëndetësisë.

Në udhëzime shtohej: “Nëse dëshironi kontakte të afërta me dikë, duhet të diskutoni sesi të parandaloni rreziqet e transmetimit, si për shembull të evitoni kontaktet me njerëz me të cilët nuk jetoni”.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan