Tremb edhe i vdekur! Funeral në mesnatë për bosin e “Camorras” Raffaele Cutolo

Tremb edhe i vdekur! Funeral në mesnatë për bosin e “Camorras” Raffaele Cutolo

Raffaele Cutolo, shefi i organizatës së famshme mafioze italiane, Camorra, i cili vdiq të në burgun e Parmas, u dërgua për në banesën e fundit në orët e vona të natës së djeshme, rreth orës 23:15.

Për të përcjellë trupin e pajetë të njeriut që kaloi mbi 25 vjet nën regjimin 41 bis në burgje të ndryshme italiane, ishin vetëm 12 persona.

Gruaja e tij Immacolata Iacone dhe vajza e tij Denyse, të cilët e ndoqën atë nga Parma, vëllai i tij Pasquale dhe motra e tij Rosetta dhe disa nipër e mbesa.

Ndërkohë policia kishte marrë masa të forta në qytetin Ottaviano.

Autoritetet kishin frikë nga grumbullime të shumta njerëzish pasi mijëra mesazhe ngushëllimi dhe respekti u shpërndanë në rrjetet sociale.

Kush ishte Raffaele Cutolo?

Raffaele Cutolo konsiderohej themeluesi i riorganizimit të mafies napoletante Camorra e përgjegjës i atentateve të gjakshme mafioze në vitet ’70-’80.

Prej vitit 1995 ndodhej në burg nën regjimin më të egër 41 bis, me 4 dënime të përjeteshme për vrasje e organizim kriminal mafioz.

I njohur me nofkën “o profesore“, ka kryer vrasjen e tij të parë, më vitin 1963, në moshën 22 vjeçare.

Aktiviteti kriminal i Raffaele Cutolo arriti kulmin në vitin, 1971 kur themeloi lindjen e “Camorra e re e organizuar”, një model klanesh mafioze, i bazuar në një skemë piramidale si mafia kalabreze e ajo siciliane dhe e frymëzuar nga rite masoneria.

Modeli i tij mafioz ishte kulti i personalitetit të kapos, me një ideologji kriminale paraushtarake e përbërë nga një bazë ushtarësh besnikë në mbrojtjen e çdo afere të paligjshme.

Raffaele Cutolo, lindi në qytezën Ottaviano, në afërsi të vullkanit Vezuvio në provincën e Napolit, ku edhe do të prehet

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan