Zbardhen të tjera detaje për jahtin e braktisur në vendin tonë, vjen dëshmia e pronarit: Një shtetas francez u nis nga Kroacia drejt Shqipërisë, por ja ç’ndodhi gjatë udhëtimit

Zbardhen të tjera detaje për jahtin e braktisur në vendin tonë, vjen dëshmia e pronarit: Një shtetas francez u nis nga Kroacia drejt Shqipërisë, por ja ç’ndodhi gjatë udhëtimit

Pak ditë më parë është gjetur pranë Patokut një jaht, në lidhje me këtë ngjarje janë zbardhur detaje të reja. Nga deponimet e shtetasit francez, thuhet se ai ka qenë duke udhëtuar me velierë nga Kroacia drejt Shqipërisë për arsye turistike. Gjatë udhëtimit, mjeti lundrues ka shfaqur probleme motorike dhe ka ndaluar në vendin që e gjeti policia.

Më tej ka udhëtuar në Sarandë te disa miq të tij dhe pas disa ditësh është kthyer të marrë mjetin, por kur është kthyer ia kishte marrë policia dhe ia kishte ankoruar në PKK Shëngjin.

“Kam qenë duke udhëtuar me Velierë nga Kroacia drejt Shqipërisë për arsye turistike. Gjatë udhëtimit, mjeti lundrues ka shfaqur probleme motorrike dhe ka ndaluar në vendin që e gjeti policia.

Unë udhëtova në Sarandë te disa miq të tij dhe pas disa ditësh kur u ktheva per të marrë mjetin, mjeti ishte marre nga policia”, kështu ka dëshmuar ai.

Policia ka filluar hetimet në bashkëpunim me prokurorinë dhe shërbimet homologe, qoftë për mjetin, qoftë për personin.

Isparta escort Afyon escort Giresun escort Çanakkale escort Trabzon escort Çorum escort Erzurum escort Muğla escort Pamukova escort Buca escort Osmaniye masaj salonu Balıkesir escort Manisa escort Aydın escort Muğla escort Maraş escort Yozgat escort Tekirdağ escort Mersin escort Nizip escort Çankaya escort Ordu masaj salonu Kütahya mutlu son masaj Elazığ mutlu son masaj Malatya mutlu son masaj Tokat mutlu son masaj Çorum mutlu son masaj Yalova mutlu son masaj Şanlıurfa escort bayan Gaziantep escort bayan Amasya escort bayan Edirne escort bayan Yozgat escort bayan Adana escort bayan