Category: Blog

1 2 3 320 10 / 3196 POSTS
Blloku i Vishegradit po kërcënon ta copëtojë BE-në

Blloku i Vishegradit po kërcënon ta copëtojë BE-në

Nga William Nattrass, “The Spectator” “Djemtë e këqij” të Evropës, janë hedhur sërish në veprim. Bashkimi Evropian është përpjekur t’i kushtëzojë f [...]
Lulzim shkrije me mirë PD-në e Librazhdit!

Lulzim shkrije me mirë PD-në e Librazhdit!

Nga Ilirjan Blloshmi Që kur Salijani-Boçi zgjodhën një obez intelektual për kryetar të PD-së në Librazhd, nuk jam marrë më me PD-në në Librazhd. [...]
Profesor Përparim Kabo: Nuk mjafton morali duhet drejtësia! Shqipëria s’ka nevojë për politikanë hipokritë

Profesor Përparim Kabo: Nuk mjafton morali duhet drejtësia! Shqipëria s’ka nevojë për politikanë hipokritë

Profesori Përparim Kabo bëri një tablo të përgjithshme të sistemit të drejtësisë në vendit tonë, ndërthurur me etikën dhe moralin politik. Ai tha s [...]
ANALIZA: Korrupsioni po bën kërdinë në “periferinë” e BE-së

ANALIZA: Korrupsioni po bën kërdinë në “periferinë” e BE-së

Nga Gideon Rachman Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian po përpiqen të mbrojnë demokracinë dhe shtetin e së drejtës. Lufta amerikane është edh [...]
Prizrenit i kërkohet t’i heqë “Skënderbeun” 70 mijë eurosh dhe “Adem Jasharin” e frizerit

Prizrenit i kërkohet t’i heqë “Skënderbeun” 70 mijë eurosh dhe “Adem Jasharin” e frizerit

Nga Shaban Maxharaj Gjashtë thasë çimento, rërë, poliester dhe ngjyra, janë materialet që i kanë hyrë në punë autorit të shtatores së Adem Jasharit [...]
Cenohet siguria e jetës së Kryeministrit sepse Policia e Shtetit i vë në dispozicion 100 policë përmbaruesit Lefter Canaj…

Cenohet siguria e jetës së Kryeministrit sepse Policia e Shtetit i vë në dispozicion 100 policë përmbaruesit Lefter Canaj…

Nga Hidajet Beqiri Në datën 27 nëntor 2020 kryeministri Edi Rama ishte në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, në fshatrat e Krujës. [...]
Spartak Ngjela: Meta rrezikon të përfundojë si Gruevski duke kërkuar azil! Eshtë i zhytur kokë e këmbë në korrupsion Ja si po tenton të kapë Kushtetuesen!

Spartak Ngjela: Meta rrezikon të përfundojë si Gruevski duke kërkuar azil! Eshtë i zhytur kokë e këmbë në korrupsion Ja si po tenton të kapë Kushtetuesen!

Avokat Spartak Ngjela, në një intervistë për gazetën “SOT” ka analizuar situatën politike në vend dhe krizën me Gjykatën Kushtetuese. Sa u takon p [...]
VIDEO/ Papërgjegjshmëria e Monika Kryemadhit

VIDEO/ Papërgjegjshmëria e Monika Kryemadhit

Nga Erjon Braçe Kurrë të ligjshëm dhe pastaj ankohen per: Tamponet-vonesen apo cmimin ne privat te tij, analizat-cmimin e tyre, I ilacet-cmimin e t [...]
29 nëntori që bën qesharak Ilir Metën

29 nëntori që bën qesharak Ilir Metën

Nga Mero Baze Ilir Meta ka kohë që është bërë qesharak me përpjekjen tij për të kthyer në kredo politike heronjtë dhe dëshmorët e gjithë luftrave s [...]
Kancelari i vjetër, manovra e Napoleonit dhe Elbasani alla Palermo

Kancelari i vjetër, manovra e Napoleonit dhe Elbasani alla Palermo

Nga Shpëtim Nazarko E çfarë frike keni për të ardhmen e Gjermanisë? Kancelari i vjetër është 96 vjeç dhe disa më muaj më vonë vdes. Ndoshta më [...]
1 2 3 320 10 / 3196 POSTS