Category: Blog

1 2 3 359 10 / 3585 POSTS
“Kur të shan edhe Salianji me gishtin e mesit, paska mbaruar rraca e burrave”

“Kur të shan edhe Salianji me gishtin e mesit, paska mbaruar rraca e burrave”

Nga Izet Haxhia  Epo kur te shan edhe Salianji me gishtin e mesit ,tregon qe paska mbaruar rraca e burrave ne atdhe .Nuk paska faj Mona qe eshte ha ...
Monika nuk gjuan vetëm me çizme por edhe me llokume!

Monika nuk gjuan vetëm me çizme por edhe me llokume!

Nga Bledi Mane 20 vjet më parë, kur Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi legalizuan martesën e tyre në zyrat e Gjendjes Civile të Bashkisë së kryeqytetit ...
Aksioni “pa kthim” i opozitës për të bllokuar hapjen e negociatave me BE dhe disa nga pasojat e opsionet politike

Aksioni “pa kthim” i opozitës për të bllokuar hapjen e negociatave me BE dhe disa nga pasojat e opsionet politike

Nga Ylli Pata Protesta e së shtunës dhe bllokimi i sotëm i foltores në Kuvend, kanë përvijuar një taktikë që do të ndjekë opozita e Lulzim Bashës d ...
Drejtësia, negociatat dhe ekonomia, 3 shkaktarët e shushatjes së opozitës

Drejtësia, negociatat dhe ekonomia, 3 shkaktarët e shushatjes së opozitës

Nga Flogert Muça Dita e sotme ka qenë një ditë e zakonshme për të gjithë ata që ndjekin zhvillimet e seancave plenare të enjteve. Partia Demokra ...
Sikur t’i kishim kërkuar llogari të zgjedhurve tanë po aq sa po i kërkojmë ambasadorit Donald Lu, rrjetat do ishin relika në muze, pasi peshqit do ishin ndëshkuar

Sikur t’i kishim kërkuar llogari të zgjedhurve tanë po aq sa po i kërkojmë ambasadorit Donald Lu, rrjetat do ishin relika në muze, pasi peshqit do ishin ndëshkuar

Nga  Andrea Danglli Sikur t’i kishim kërkuar llogari të zgjedhurve tanë po aq sa po i kërkojmë ambasadorit Donald Lu, mbase rrjetat tashmë do ishin ...
Përse Presidenti, e vë në pozitë të vështirë opozitën për kufirin detar?

Përse Presidenti, e vë në pozitë të vështirë opozitën për kufirin detar?

Nga Mero Baze Rinisja e bisedimeve për të hartuar një marrëveshje të re me Greqinë, lidhur me kufirin detar, po zbulon dhe një anë tjetër të hipokr ...
LSI e PD bllokojnë projektin për bibliotekat/ Për çfarë i duam? Kemi lotot, kazinotë e barbonët me BMW

LSI e PD bllokojnë projektin për bibliotekat/ Për çfarë i duam? Kemi lotot, kazinotë e barbonët me BMW

Nga Ilirjan Blloshmi Nuk kemi për çfarë i duam librat, kemi lotot, kazinote, lokalet, kemi barbonet me BMW, Benz. Kemi qerosët me varse flori, kemi ...
“Çakall”, “Sharlatan”, “Oligoçefal”…, Artan Lame shpërhen pas fyerjve të Berishës: Gojëndyrë, trulodhur…kjo është figura që kërkon të lësh në histori?

“Çakall”, “Sharlatan”, “Oligoçefal”…, Artan Lame shpërhen pas fyerjve të Berishës: Gojëndyrë, trulodhur…kjo është figura që kërkon të lësh në histori?

Do marrin njerëzit e kënduar të brezit tjetër të të gjykojnë e kuptojnë mbi bazën e ç’ke shkruar dhe ç’do kuptojnë! Një plak të rrjedhur dhe të sëmurë ...
“Tymnajë e pandershme dhe ‘kryqëzimi’ i Bregut nga PD për postin në Këshillin e Bashkëpunimit Rajonal”

“Tymnajë e pandershme dhe ‘kryqëzimi’ i Bregut nga PD për postin në Këshillin e Bashkëpunimit Rajonal”

Sot u shpërnda lajmi se ish ministrja e integrimit Majlinda Bregu ka aplikuar per vendin e sekretares së përgjithshme te KBR (Keshillit të Bashkepunim ...
ARMO, historia e grabitjes më të madhe në dhjetë vitet e fundit

ARMO, historia e grabitjes më të madhe në dhjetë vitet e fundit

ARMO SH.A, (Albania Refining and Marketing of Oil) lindi në vitin 1999, nga skizma e Albpetrolit. ARMO, që nga kjo kohë, ishte e vetmja kompani që kry ...
1 2 3 359 10 / 3585 POSTS
15000

Loading…