Category: Tellalli

1 2 3 29 10 / 281 POSTS
Sistemi im humbi një mjek të shkëlqyer, kurse sistemi i juaj… një hajdut më pak!

Sistemi im humbi një mjek të shkëlqyer, kurse sistemi i juaj… një hajdut më pak!

Nga Anri Bala Kisha bërë ndërmend të mos shkruaja për doktorin e milionave të shpërndara lartë e poshtë, si letra bixhozi të dalë boje, për sa kohë [...]
Prite zot rrezikun, se po ta fut Iliri… miku apo armiku?

Prite zot rrezikun, se po ta fut Iliri… miku apo armiku?

Nga Anri Bala Tani që më duhet sërish t'i kthehem kohës mbrapa, natyrshëm më vjen të të pyes, si ka mundësi që e bëre president autorin e një mijë [...]
Dy “boksierët” që grushtuan Saimirin po luftojnë të mbrojnë Ilirin

Dy “boksierët” që grushtuan Saimirin po luftojnë të mbrojnë Ilirin

Nga Anri Bala Kushdo që di pak shkrim e këndim, nuk e ka harruar se çfarë shkruanin Edi Rama dhe Erion Veliaj për Saimir Tahirin, e kam fjalën për [...]
Tri “damka” për batakçilerët që duan pushtet, duke na mbrojtur “detin e shitur” pas mullarëve në Athinë

Tri “damka” për batakçilerët që duan pushtet, duke na mbrojtur “detin e shitur” pas mullarëve në Athinë

Dje, sot, nesër dhe çdo ditë, marrëzitë dhe degradimi i të ashtëquajturës opozitë, ku janë mbledhur tufa e batakçilerëve më të pafytyrë që ka parë ky [...]
Skandal! I pandehuri Arben Meskuti me bandën e tij “Final” presion qyetarëve të paguajnë borxhet e personave që kanë të njenjtin mbiemër me kredimarrësin e panjohur

Skandal! I pandehuri Arben Meskuti me bandën e tij “Final” presion qyetarëve të paguajnë borxhet e personave që kanë të njenjtin mbiemër me kredimarrësin e panjohur

Estonenzët e “Iutecredit Albania” që kishin në pronësi 100% të kompanisë “Final” shpk, ia shitën aksionet e tyre 1 miliard lekë të vjetra, Arben Mesku [...]
“Nota në sjellje” e SHBA-së i ka kthyer në “hjeksa” të protestës Luli Bashën dhe doktoreshë Monin

“Nota në sjellje” e SHBA-së i ka kthyer në “hjeksa” të protestës Luli Bashën dhe doktoreshë Monin

Në serialin e protestave të vitit të shkuar ku opozita e rrugës pasi humbi gjithçka për një arsye të vetëm...tmerrin se nuk kishte asnjë shpresë kthim [...]
Vasil mos dil, mos dil!

Vasil mos dil, mos dil!

Nga Anri Bala Shqipëria na qenka vendi i çudirave apo vendi ku edhe maskarenjtë me marifetet e tyre e sfidojnë çudinë…si prestixhatorët. Dje, [...]
Komision parlamentar apo… një komision mjekësh psikiatër për Ilir Metën?!

Komision parlamentar apo… një komision mjekësh psikiatër për Ilir Metën?!

Nga Anri Bala Lexoj çdo ditë në rrjete sociale nga qytetarë të ndryshëm, që shpërthejnë të irrituar dhe të fyer pas çdo deklarate apo dalje para ga [...]
Atraksioni turistik i hajdutërisë “Vila e Lalëzit”, fytyra e poshtërsisë në Shqipëri

Atraksioni turistik i hajdutërisë “Vila e Lalëzit”, fytyra e poshtërsisë në Shqipëri

Nga Anri Bala As nuk do ta kisha besuar dhe as imagjinuar, nëse nuk do e kisha dëgjuar vetë, se deri ku arrin guximi çmendurak kur je i mbuluar me [...]
A po e shtyn Rama drejt psikiatrisë Metën për ta larguar me raport nga Presidenca?!

A po e shtyn Rama drejt psikiatrisë Metën për ta larguar me raport nga Presidenca?!

Nga Anri Bala Edi Rama më në fund i'a dha shkelmin Ilir Metës, pas kaq vitesh flirtimesh, duke e çakorduar mendërisht dhe duke e lejuar që të shpal [...]
1 2 3 29 10 / 281 POSTS